Představení řečníků

…nebo alespoň českého týmu. Nezřídka nás doplňují i řečníci z USA, Velké Británie či dalších zemí.


Tomáš Kolman – 
Narodil jsem se v Šumperku šest let před tím, než se změnil režim, takže jsem paní učitelce v první třídě ještě stihl říkat soudružko. Ze střední školy jsem odešel jako strojař a z vysoké školy jako bakalář teologie.
Bůh mě na mé cestě životem znovu a znovu překvapoval, a tak jsem pět let pracoval v KAMu jako vedoucí Stáže a dnes stojím v čele stanice sboru CB, kterou jsme v roce 2017 založili v Opavě.
Stejně jako bych neuhodl, kam mě dovede v mé službě, neuhodl bych ani to, koho si jednou vezmu. To už je ale jiný příběh, teď stačí říct, že mám manželku a tři mušketýry k tomu.


Vláďa ZemanVláďa Zeman
– Narodil se a poté i vyrůstal ve Vysokém Mýtě. Uvěřil až během svých studií na vysoké škole v Olomouci (1996), v rámci studentské služby (Studenti pro Krista). Několik let tam byl zapojen ve službě Bohu a seznámil se tam i se svou manželkou Květou. V roce 2001 se šťastně vzali a dnes mají tři děti. Po svatbě se odstěhovali zpět do Vysokého Mýta, kde Vláďa začal ve sboru BJB vést mládež a později (2005) se stal i kazatelem. A od roku 2010 zakládají nový sbor v Hradci Králové. V současnosti je také členem misijního odboru BJB a slouží v M4, což je trénink pro týmy zakládající nové sbory.


Jitka Vlčinská
– Společenství, kde jsem nejvíc duchovně doma, se schází několikrát do roka na Travné v Rychlebských horách. V mezičase jsem pak spokojenou členkou evangelického sboru Praze – Libni, kam jsem se jakožto rozená Ostravačka přestěhovala pár let zpátky za studiem. Velkým požehnáním pro mě byly také pobyty mimo ČR: Znovunarodila jsem se na festivale na Slovensku (CampFest), hodně duchovně rostla jsem pak během letního pobytu v Anglii (Ashburnham Place) a na biblické škole v Německu (Bodenseehof Bible School), kam jsem vyrazila mezi střední a vysokou. Mám silný dojem, že tenhle čas za hranicemi byl pro mě, abych načerpala, ale moje místo, kde mám dávat, je zase zpátky doma v ČR. Profesně se zabývám oblastí rozvoje, vzdělávání a teambuildingů, vedle toho chci také pomáhat na svět smysluplným projektům. Své odborné znalosti a dovednosti mě pak baví používat i při různých příležitostech ve službě – třeba právě na History Makers. Kromě toho jsem dřív vedla pěveckou část libeňského Fusionu, organizovala kurz Psychologie pro studenty teologie, nebo třeba mnoho let dobrovolničila na UNITED. Ve volném čase pak ráda utíkám do přírody – je mi takovým balzámem na duši, pomáhá mi zastavit se a spočinout v Boží přítomnosti.


Daniel Jurčo
– Narodil jsem se v Trenčíně (SK), ale svůj dosavadní život jsem přežil tak trochu jako nomád. Zčásti proto, že se můj otec rozhodl být kazatelem. Žiji střídavě v Česku a na Slovensku. Vystudoval jsem Střední uměleckou školu a pak dosáhl bakalářského vzdělání v oboru 시각 정보 디자인 v Jižní Koreji. Od malička jsem byl veden k víře v Trojjediného Boha a svůj život jsem odevzdal Kristu, když mi bylo 12 let. Moje víra a vztah k Bohu roste hlavně díky službě v církvi. Tím, že jsem od svých pěti let bydlel v podstatě přímo v kostele, jsem si nějakým způsobem přisvojil to, že služba je neoddělitelnou součástí mého života. Sloužit v mládeži jsem začal ještě před odchodem na vysokou školu a momentálně vedu mládež v CB Ostrava 1.


OndraOndra Svatoš
– 2x narozen v Písku, kde dosud přebývám. Od 20 let ve službě mládeži tj. od roku 1999. V současné době vedoucí odboru mládeže CB, kde si to opravdu užívám. Velký sportovní fanoušek týmů Real Madrid, Sparta Praha a Los Angeles Lakers. Mám skvělou ženu Klárku, 3 děti – Terezku, Kubíka a Aniku a k tomu jejich staršího bráchu, vlčáka Rockyho. Mé motto pro život lze nalézt v Micheáši 6:8 „Člověče, bylo ti oznámeno, co je dobré a co od tebe Hospodin žádá: jen to, abys zachovával právo, miloval milosrdenství a pokorně chodil se svým Bohem.“


Michal Soukup – Už od 12 let, kdy jsem se nechal pokřtít, vím, že Ježíš je jediná naděje pro lidstvo i pro mě osobně. V 15 letech jsem začal v našem sboru vést dorost a osobní službě mladým lidem se věnuji dodnes. Vystudoval jsem makromolekulární ale pracovat jsem pak začal v pojišťovně, kde jsem začínal jako řadový poradce a po nějaké době jsem přestoupil na centrálu, kde jsem řídil postupně několik projektů od vývoje, přes obchod až po marketing. Bylo to profesně super období mého života, kde jsem se naučil spoustu užitečných dovedností, které mi dnes hodně pomáhají při mé službě Bohu. Před pěti lety jsem prožil Boží povolání, abych vstoupil do Jeho služeb na plný úvazek a tak jsem se ocitl v Křesťanské akademii mladých. V KAM se věnuji hlavně kontaktní podpoře vedoucích mládeže, zejména pomocí mentoringu, doprovázení či koučinku. S manželkou patříme do nově založené stanice CB v Opavě.

Komentáře jsou vypnuty.